Nyheder

Invitation til Åbent hus

Rungsted Hørsholm FK holder traditionen tro ”åbent hus” for nye og gamle spillere op til sæsonstart.

I år er det søndag den 24. august kl. 11 – 13 i Rungstedhallen.

Efter en kort velkomst fra klubbens formand spiller vi miniturnering på tværs af alle hold og aldersgrupper. Herefter tændes grillen og klubben er vært til lidt godt til ganen, mens vi forhåbentlig kan nyde de sidste af sommerens solstråler.

”Fællesskab er en del af klubbens værdier, hvilket betyder vi løbende prioriterer, at lave arrangementer der går på tværs af alle klubbens hold. Sidste år var det en rigtig hyggelig dag og vi blev hurtig enige om at gøre det til tradition” fortæller Maria Gaston fra bestyrelsen

Arrangementet er gratis og nuværende spillere tilmelder sig via holdsport, mens eventuelle nye spillere som gerne vil ned og prøve sporten tilmelder sig ved at sende en mail på rhfk@outlook.dk

foto (37)

Kategorier:Nyheder